Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca obchodzimy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki. Data ta nie jest przypadkowa, nawiązuje do obecności trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.

Dzieci z Zespołem Downa są takie same jak my. Zasługują na szacunek i wsparcie. Mają takie same potrzeby i chęć do zabawy jak ich rówieśnicy. Czasami potrzebują nieco więcej czasu i wsparcia ze strony rodziców, nauczycieli, ale także kolegów i koleżanek.
Wierzymy, że drobne gesty mają znaczenie, dlatego jak co roku w naszej szkole włączamy się do akcji społecznej pokazując swoje zrozumienie i akceptację. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa chętni uczniowie i nauczyciele zakładają kolorowe skarpetki nie do pary. Ponadto uczniowie z młodszych klas wykonują kolorowe skarpetki z papieru, które tworzą ciekawą dekorację wnętrza szkoły.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i przyłączenie się do tak ważnej akcji w stosunku do osób, które są wśród nas.

Autor: Magdalena Lechowska - Brych, Marcelina Płonka, Anna Wilk