Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Pasaż Odkryć Tarnów - wycieczka klasy III a i III b

19 marca 2024r uczniowie klasy III a i III b udali się do Pasażu Odkryć w Tarnowie. Było to ciekawe doświadczenie, które na długo zapadnie w naszej pamięci.

Zwiedzanie podzielone było na trzy części:

I. Planetarium

Dowiedzieliśmy się, że niebo nad naszymi głowami ciągle zmienia się, tak jak i zmieniają się nieustannie pory roku. Obserwowaliśmy seans pt. „Wiosenne niebo nad Tarnowem”. Podczas tego seansu udaliśmy się w fantastyczną podróż międzygwiezdną przy dźwiękach miłej dla ucha muzyki. Pani astronom opowiadała różne ciekawostki, które pozwoliły nam poznać i zrozumiesz tajniki astronomii. Nad głowami rozpościerało się pięknie rozgwieżdżone niebo, na którym dzieci szukały gwiazdozbiorów oraz planet. Seanse w planetarium to rozrywka połączona z dawką solidnej wiedzy o Wszechświecie. Zjawiska, które każdego dnia i każdej nocy obserwujemy na niebie cieszą oko i wzbudzają ciekawość w każdym z nas.

II. Warsztaty

Po seansie uczniowie chętnie wzięli udział w warsztatach poświęconych projektowaniu, konstruowaniu oraz rozumieniu zasad działania różnych urządzeń i przedmiotów. Zajęcia miały na celu rozwijanie logicznego, twórczego myślenia, a także kształtowanie zdolności manualnych, w tym umiejętności wymagających precyzyjnego, technicznego skupienia. Uczniowie budowali z różnych materiałów wieżę, most, katapultę i konstrukcję z klocków domino. Uczennicom klasy III b: Ani, Zuzia i Karolinie udało się pobić rekord, zbudowały wieżę o wysokości 108cm.
To była super zabawa!

III. Wystawa

W Pasażu Odkryć jedną z atrakcji było zwiedzanie wystaw, poruszaliśmy się między nimi jak trybiki w maszynie, były to różne przestrzenie, które wymagały innego rodzaju interakcji. Poszczególne wystawy zapewniały uczniom niezapomniane wrażenia estetyczne, ale i sensoryczne.
W Pasażu Odkryć miło i aktywnie spędziliśmy czas.
Przepełnieni wrażeniami bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

Autor: Czesława Parada, Dorota Mrożek