Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Klasa II a wita wiosnę

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Pogoda w tym dniu była wyjątkowa, świeciło słońce i było ciepło. Z marzanną wykonaną przez Weronikę Piwowarczyk wyruszyliśmy ze szkoły do domu Małgosi Kopały.

Po drodze obserwowaliśmy oznaki wiosny, która do nas przyszła. Zaobserwowaliśmy piękne kolorowe krokusy, żółte forsycje, różowe stokrotki i fioletowe fiołki. Ptaki pięknie śpiewały.
U Małgosi z okrzykami „Precz z zimą, witaj wiosno” pożegnaliśmy zimę, która odpłynęła wraz z marzanną. Wykorzystaliśmy piękną pogodę i bawiliśmy się wesoło. Chłopcy grali w piłkę nożną, a dziewczynki korzystały z placu zabaw i trampoliny. Po mile spędzonym czasie wróciliśmy do szkoły.

Autor: Marzena Gzyl, Magda Lechowska-Brych