Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Szkolne Dni Mózgu

Dzięki zaangażowaniu uczniów klas siódmych, w tym roku nasza szkoła przystąpiła do obchodów Światowego Tygodnia Mózgu.

Uczniowie klas 7a i 7b zorganizowali Dni Mózgu, podczas których dzielili się z młodszymi kolegami i koleżankami wiedzą o mózgu i układzie nerwowym, którą zdobyli podczas lekcji biologii. W kilku wydzielonych strefach można się było dowiedzieć m.in.: jaka jest funkcja układu nerwowego, jak jest on zbudowany, czym są neurony, jak działa układ nerwowy oraz w jaki sposób można zadbać o sprawne działanie mózgu. Poruszona została też kwestia stresu, którego doświadczają na co dzień uczniowie. Siódmoklasiści przekazali garść cennych informacji, co możemy robić, by lepiej radzić sobie ze stresem.
Uczniowie zgłębiali wiedzę poprzez doświadczanie i zabawę: oglądali tkankę nerwową pod mikroskopem, budowali sieć neuronów, pracowali z modelem mózgu, grali w kalambury, tworzyli menu ucznia zdrowe dla mózgu. Mieli też możliwość zbadania swojego odruchu kolanowego jak u prawdziwego lekarza neurologa. Natomiast w strefie „Mądre głowy” na dzieci czekały łamigłówki logiczne i zadania językowe, ponieważ wyzwania to coś, co nasz mózg po prostu kocha.

Autor: Aleksandra Moskal