Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

WIERSZE CZESŁAWA MIŁOSZA W ILUSTRACJACH DZIECI SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

W ramach tegorocznego XXXII Tygodnia Kultury Języka, który odbywa się w marcu, nasza szkoła promuje twórczość Literackiego Patrona Roku 2024 - Czesława Miłosza.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wierszami poety, które zostały im udostępnione na stronie internetowej szkoły, po czym, inspirując się zaproponowanymi tekstami, mogli wykonać ilustrację do wybranego wiersza poety na Szkolny Konkurs Plastyczny.
Cele konkursu to m.in.: rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień plastycznych, promowanie talentów, kształtowanie wyobraźni i wrażliwości. Inicjatorkami konkursu były nauczycielki języka polskiego - p. J. Kubicka i p. E. Gunia.
Na konkurs napłynęło aż 28 prac z klas III - VII, do których był on adresowany przez organizatorki. Oceniając prace, które były wykonane w różnych, wybranych przez uczniów technikach malarskich, komisja premiowała przede wszystkim treść, stopień nawiązania do wybranego wiersza poety, ogólny wyraz artystyczny i samodzielność rysunków. Najciekawsze prace zostały wyróżnione i nagrodzone dyplomami, wszyscy uczestnicy otrzymali za udział w konkursie drobne upominki od organizatorek i oceny z przedmiotu.

Rysunki dzieci zostały zaprezentowane pozostałym uczniom na wystawkach na szkolnym holu.
Mamy nadzieję, że udział uczniów w zaproponowanej prze nauczycielki formie służącej przybliżeniu twórczości naszego wybitnego poety i noblisty przyczynił się nie tylko do popularyzacji literatury pięknej, ale również do kształtowania postaw patriotycznych poprzez upowszechnianie wiedzy o sławnych Polakach, w tym o twórcach kultury.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Kategoria klas IV - VIII:

I miejsce:

- Maria Chwalińska - kl. VII b - „Droga”

- Antonina Kozłowska - kl. V a - „Wyprawa do lasu”

II miejsce:

- Lena Matuszewska - kl. VI c - „Oczy”

- Zuzanna Bałaga - kl. IV a - „Piosenka o końcu świata”

III miejsce:

- Wiktor Ciepliński - kl. IV b - „Przypowieść o maku”

- Aleksandra Podgórska - kl. VI c - „O aniołach”

Wyróżnienia: