Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Jak odnaleźć się na drodze? - zadanie szóste w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego

19 marca 2024 r. klasa 1c zrealizowała szóste zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego - „Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie.”

Celem głównym zajęć było powtórzenie zasad drogowych, które powinni przestrzegać piesi oraz poznanie podstawowych znaków drogowych. Uczniowie kolorowali karty pracy ze znakami drogowymi, uczyli się co one oznaczają, oglądali także film edukacyjny o tym kto steruje światłami w mieście (kto steruje sygnalizacją i jakie są przyczyny jej awarii). Pierwszoklasiści pracowali również z mapą, podczas zabawy trenowali orientację w przestrzeni. Na podstawie narysowanego planu miasta, za pomocą sznureczka, odwzorowywali na podłodze schemat ulic. Umieszczali również w pobliżu dróg obiekty takie jak: kino, sklep, park, plac zabaw, szkoła. Następnie dzieci przechadzały się wspólnie zbudowanymi „ulicami”, zatrzymując się przy poszczególnych budynkach.
Uczniom bardzo podobało się budowanie drogi na podstawie mapki, z zaangażowaniem pracowali nad zadaniem.

Autor: Anna Wesołowska