Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Wycieczka do Kosmoparku

12 marca klasa 2a, 2c oraz oddział przedszkolny wybrały się na wycieczkę do Kielc do Kosmoparku. Interaktywna wystawa oferowała dzieciom wiele atrakcji.

Uczniowie z uwagą słuchali przewodniczki, która opowiadała ciekawostki o wyprawach w kosmos. Dużym zainteresowaniem cieszyła się min. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z której dzieci mogły się więcej dowiedzieć o życiu astronautów na orbicie. Interaktywne tablice pozwalały dzieciom konstruować własne rakiety, bliżej przyjrzeć się galaktykom, a żyroskop, czyli sprzęt używany do treningu astronautów pozwolił im doświadczyć przeciążenia. Dzięki spacerowi po Jowiszu poczuli zwiększoną grawitację. Jednak to symulatory zrobiły na uczniach największe wrażenie. Gogle oraz ruszające się fotele pozwoliły przenieść się uczniom w inną rzeczywistość.
Aby trochę ostudzić emocje przeszliśmy do sali, w której odbyły się warsztaty. Każde z dzieci mogło wybrać to co najbardziej je ciekawiło. Uczniowie mieli do wyboru wykonanie slimów, rysowanie długopisem 3D oraz wykonanie kosmosu w słoiczku.
Zwieńczeniem wycieczki był zakup pamiątek oraz przystanek w McDonaldzie.
Kosmopark to nauka i zabawa w jednym!

Autor: Marzena Gzyl, Magdalena Lechowska-Brych, Monika Koszela, Anna Zalewska-Pabis