Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Eksperymenty w klasie II a

Tydzień temu w klasie wykonywaliśmy różne doświadczenia i eksperymenty. Sprawdzaliśmy, dlaczego rośnie ciasto drożdżowe, jak powstają kryształy i zrobiliśmy kolorowe warstwy w szklance.

Wszystkim dzieciom przeprowadzane doświadczenia bardzo się spodobały i każdy chciał je samodzielnie wykonać. Postanowiliśmy więc, że każdy spróbuje sił i wykona dowolny eksperyment.
Jako pierwszy doświadczenie wykonał Jaś, który pokazał, jak mieszają się ciecze. Kolejne doświadczenia przeprowadził Miłoszek Nowak, Jagódka Pawłowska, Dawidek Gajos, Małgosia Kopla i Tosia Miłosek.
Dzieci były zachwycone efektami przeprowadzonych doświadczeń, czekamy na dalszy ciąg.

Autor: Marzena Gzyl, Magdalena Lechowska - Brych