Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Kurs Pierwszej Pomocy dla uczniów klas V i III z Fundacją Rescue Med

Dnia 8 marca, uczniowie klas III i V uczestniczyli w kursie udzielania pierwszej pomocy, który przeprowadzili doświadczeni ratownicy z Fundacji Rescue Med.

Przybyłych gości powitała Pani Małgorzata Chrzanowska - zastępca dyrektora szkoły.
Następnie pod kierunkiem Pana Daniela Piotrowskiego i Pani Kingi Marzec, uczestnicy spotkania poznali kluczowe umiejętności niezbędne do udzielania pomocy w sytuacjach nagłych.
Utrwalili swoją wiedzę dotyczącą rozpoznawania różnych zagrożeń dla zdrowia i bezpieczeństwa, takich jak pożary, utonięcia czy wypadki komunikacyjne. Nabyli umiejętności udzielania pierwszej pomocy, włączając w to techniki resuscytacji krążeniowo - oddechowej, założenie opatrunków, stabilizację złamań, postępowanie w przypadku oparzeń, krwotoków czy zatrucia.
Mieli nie tylko okazję zobaczenia różnego rodzaju sprzętu specjalistycznego, ale także praktycznego jego użycia.
Kurs obejmował również naukę właściwego zgłaszania alarmu i kontaktowania się z odpowiednimi służbami ratowniczymi. Ponadto ważnym elementem była nauka pracy w zespole, aby skutecznie koordynować działania w sytuacjach kryzysowych i wspierać innych.
Dzięki temu wydarzeniu, społeczność szkolna zyskała nową, wykwalifikowaną grupę młodych ludzi, gotowych do natychmiastowej reakcji i udzielenia pomocy w przypadku zagrożenia życia.
Jeszcze raz dziękujemy Fundacji Rescue Med za ich cenny wkład w edukację i bezpieczeństwo naszych uczniów.

Autor: Wychowawcy klas trzecich