Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Przygotowanie do prac wiosennych w ramach projektu „Jak założyć ogródek warzywny?”

„Na polu u Kopra” gościło szkolne koło biologiczne. W ramach realizacji projektu „Jak założyć ogródek warzywny?” uczniowie poszerzali wiedzę o uprawie warzyw oraz szlifowali umiejętności praktyczne pod czujnym okiem gospodarzy: Jagody i Karola.

Członkowie grupy projektowej rozpoznawali nasiona warzyw, co okazało się nie lada sztuką, przekopywali ziemię, poznawali tajniki wzbogacania ziemi w składniki odżywcze, uczyli się, jak prawidłowo wysiewać nasiona do gleby. Mieliśmy okazję poznać wesołe stadko zwierzaków, które dostarczają naturalnego nawozu w gospodarstwie. Pobyt na „Polu u Kopra” zakończyła zabawa rodem z dawnych czasów sprzed ery komputerów i telefonów komórkowych, czyli brodzenie w błocie. Obdarowani przez gospodarzy sadzonkami warzyw, owoców i ziół powróciliśmy do Buska. Przed nami wyzwanie - stworzenie własnego, przyszkolnego ogródka.

Autor: Aleksandra Moskal