Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Lekcja biblioteczna w oddziale przedszkolnym

5 marca oddział przedszkolny odwiedziła Pani z Biblioteki Pedagogicznej w Busku - Zdroju w związku z Międzynarodowym Dniem Pisarzy, który w tym roku wypadł w niedzielę 3 marca. Pani Ewa w ramach zajęć przeczytała młodym słuchaczom bajkę pt. „Kopciuszek” autorstwa J.W. Grimm.

Dzięki niezwykłemu przedstawieniu bajki w formie „Teatrzyka Kamishibai” przedszkolaki mogły zarówno skupić się na tekście czytanym jak i barwnej ilustracji, dzięki czemu treść opowieści łatwiej trafiła do młodych odbiorców. Teatrzyk ten nazywany jest również teatrem ilustracji, bądź teatrem obrazkowym. W kolejnej części lekcji bibliotecznej zerówkowicze zapoznali się z „ Drogą książki od pisarza do czytelnika”, poznały znaczenia słów m.in.: introligator, grafik, korektor, wydawca, ilustrator. Na koniec zajęć dzieci otrzymały kolorowankę z bohaterami wysłuchanej bajki. Wszyscy chętnie przystąpili do pracy.

Autor: Monika Koszela