Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

1c i 2b w Pasażu Odkryć w Tarnowie

Klasa 1 c i 2 b dnia 29 lutego wybrały się do Pasażu Odkryć - Centrum Nauki i Techniki w Tarnowie.

Dzieci oglądały i korzystały z różnych ekspozycji takich jak: tablica świetlna, stół muzyczny, flipper, labirynt priopriocepcji, studnia bez dna, gablota z układem okresowym pierwiastków, telefon do przeszłości, peryskop, machinarium.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach astronomicznych. Przyglądali się gwiazdom, galaktykom w Planetarium. Później dzieci wzięły udział w zajęciach, na których poznawały meteoryty i wykonały pracę techniczną. Następnie klasy uczestniczyły w warsztatach, w których budowały z różnych materiałów, np. wieżę, most, katapultę i konstrukcję z klocków domino. Uczniowie klasy II b: Adam, Nikodem, Fabian i Miłosz pobili rekord, wykorzystując 500 klocków.
Na koniec uczniowie stanęli do klasowych fotografii przed Pasażem Odkryć.

Autor: Anna Wesołowska, Anna Wójcik