Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Warsztaty komiksowe klasy IV „b” z Panem Zbigniewem Masternakiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Busku - Zdroju

Czym jest komiks? Jakimi prawami rządzi się jego tworzenie? Jakie są najbardziej popularne komiksy i kiedy powstał pierwszy komiks?
Na wszystkie te i inne pytania odpowiedział Pan Zbigniew Masternak - pochodzący z Gór Świętokrzyskich prozaik, autor scenariuszy filmowych, scenarzysta oraz piłkarz.

W czwartek wybraliśmy się na spotkanie z ciekawą osobą do Miejskiej  Biblioteki Publicznej.
Już na początku uczniowie otrzymali zadanie,które wymagało od nich kreatywności oraz szybkości w działaniu. Zadaniem było stworzenie własnego komiksu, opowiadającego o naszym regionie. Niektórzy od razu przystąpili do pracy i przedstawili w ciekawy sposób np.: Legendę o Stawie Niemieckim”.Inni przedstawili historie, których jeszcze nie znamy ale o których może kiedyś usłyszycie.

Było to zadanie bardzo wymagające. Należało pobudzić nie tylko wyobraźnię,ale przede wszystkim wykazać się talentem rysownikaJak się okazało, nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Podczas pracy naszych rysowników wspierał oczywiście Pan Zbigniew, dzięki czemu szczegółowo poznali tajniki i prawa rządzące procesem twórczym rysownika. Spośród wielu pięknych prac wyróżnił pracę Oskara, Michała, Oliwiera, Antosia i Wiktora. Pan Zbigniew zachwycił się również opowieściąTymkaktóry w barwny sposób opowiedział historię o Busku - Zdroju przedstawioną za pomocą komiksu.

Bardzo dziękujemy za to niezwykłe spotkanie. Wyrazem naszej wdzięczności były czekoladki.

Autor: Halina Mazur