Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Wycieczka z okazji Mikołajek do Kopalni Soli w Wieliczce

6 grudnia uczniowie klasy 4a i 4c wraz wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce z okazji Mikołajek do Kopalni Soli w Wieliczce. Kopalnia uchodzi za jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce.

Podczas zwiedzania przeszliśmy ponad trzykilometrową trasę i zeszliśmy na głębokość 135m. Poznaliśmy historię i tajemnice kopalni, jak również legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. Mogliśmy podziwiać wspaniałe rzeźby i komory oraz podziemne jeziora. Szczególne wrażenie wywarła na nas kaplica dedykowana św. Kindze i świetlny spektakl nad brzegami jeziora przy akompaniamencie muzyki Fryderyka Chopina a następnie wyjechaliśmy windą na powierzchnię. Na trasie uczniowie pokonali 800 schodów, z czego na starcie już 380.
Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek. W drodze powrotnej uczniowie wstąpili do McDonald ’s, gdzie mieli czas na posiłek.
Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą.

Autor: Agnieszka Mączyńska, Renata Kręt