PSP 2 wicemistrzem województwa w szachach

„Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni”, tym cytatem Paula Morphy’ego genialnego amerykańskiego szachisty z XIX wieku, wiceprezes WSZS Kielce pan Dariusz Kos rozpoczął Finał Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Turnieju Szachowym, który odbywał się dniach 02-03 grudnia 2023 r. w Zespole Szkół w Kostomłotach Drugich.

W  rozgrywkach obowiązywał system szwajcarski, w którym następuje kojarzenie komputerowe zawodników. Uczestnicy rozgrywali 7 rund. Za stronę sportową rozgrywek i ich sprawny przebieg odpowiadał Świętokrzyski Związek Szachowy.
Pierwszego dnia Turnieju naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Partyka, Wiktor Anyż, Jan Durnaś i Gabriel Socha.
W klasyfikacji indywidualnej Wojtek uzyskał bardzo wysoki wynik i tytuł wicemistrza województwa świętokrzyskiego!!! Jesteśmy niesamowicie dumni zarówno z wyniku jak i codziennej postawy Wojtka, który wykonuje wiele aktywności szachowych by zdobywać jak największe doświadczenie.
W klasyfikacji drużynowej Nasza Szkoła wywalczyła II miejsce w województwie!!! Rywalizacja między czołowymi graczami przebiegała zacięcie do ostatniej rundy.
Gratulujemy uczestnikom wspaniałej gry i życzymy dalszych sukcesów. Mam nadzieję, że sztuka koncentracji, logicznego myślenia jak również analiza popełnionych błędów pomoże w dalszym samorozwoju i samodoskonaleniu.

Autor: Wioletta Kumor