Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Dzień Pluszowego Misia - lekcja biblioteczna

Roczny kalendarz jest pełen fantastycznych dat i dni do świętowania - wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Dzień Pluszowego Misia. Obchodzimy go zawsze 25 listopada, ponieważ właśnie na ten dzień przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej maskotki w kształcie misia. Pluszowy miś to bohater wielu bajek i filmów.

27 listopada w klasie IIb, IIc oraz w oddziale przedszkolnym została przeprowadzona lekcja biblioteczna przez panią Ewę Tarapatę. Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki. Pani Ewa, jako symbol pluszowego misia wybrała bohatera ulubionej bajki dzieci - Kubusia Puchatka. Na początku dzieci miały za zadanie ułożyć z puzzli i rozpoznać przyjaciół głównego bohatera książki Alana Alexandra Milne’a. To nie było trudne! Wszyscy przecież znamy ich doskonale. Duże zaciekawienie wzbudził w uczniach kosz pełen niespodzianek, w którym Pani Ewa ukryła przedmioty kojarzące się z Kubusiem Puchatkiem, Kangurzycą, Prosiaczkiem, Królikiem, Tygryskiem, Sową i Kłapouchym. Następnym zadaniem dla drugoklasistów było odczytanie tekstu z podziałem na role, a zerówkowicze mieli za zadanie pomóc Kubusiowi odnaleźć drogę do miodku. Na koniec wszyscy świetnie się spisali podczas wyścigów we wkładaniu miodu do słoików.
Lekcja przebiegła w miłej atmosferze, a dzieci chętnie i aktywnie wzięły w niej udział.

Autor: Monika Koszela, Anna Zalewska-Pabis, Anna Wójcik