Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w naszej bibliotece

W ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie klas pierwszych mieli okazję uczestniczyć w swojej pierwszej lekcji bibliotecznej, która oczywiście odbyła się nie gdzie indziej, jak w naszej szkolnej bibliotece.

Dzieci dowiedziały się, jakie są zasady korzystania z biblioteki i wypożyczania książek, jak należy się tu zachowywać i jak dbać o książki. Podczas spotkania mowa też była o rozmieszczeniu książek na regałach, ich rodzajach i gatunkach. Pierwszoklasiści układali puzzle, odgadywali zagadki, kojarzyli przedmioty z postaciami bajkowymi, a także przepięknie kolorowali postaci bajkowe. Zajęcia upłynęły wszystkim uczestnikom w miłej atmosferze.

Autor: Ewelina Ciślak