„Czytamy z Sercem” akcja edukacyjna w klasie IIa i IIc

W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „ Czytamy z sercem” w klasie IIa i IIc odbyło się spotkanie z Panią Ewą Tarapatą, która na co dzień pracuje w Bibliotece Pedagogicznej oraz z Panią Patrycją Służalską - pielęgniarką szkolną.

Głównym celem akcji była promocja wśród dzieci literatury, czytelnictwa oraz poszerzanie wiedzy na temat serca - budowy, chorób, symboliki, a także propagowanie zdrowego stylu życia.
Na początku uczniowie wysłuchali historię serduszka żyjącego w ciele chłopca, które bardzo cierpiało i było nieszczęśliwie, ponieważ chłopiec nie dbał o swoje zdrowie. Dzieci dowiedziały się, co trzeba robić, aby serce było zdrowe i biło jak najdłużej, a czego powinniśmy unikać. Następnym zadaniem było ułożenie na tablicy puzzli, które przedstawiały SERCE.
Z uwagi na to, iż akcja nie tyko promuje zdrowy tryb życia, ale także ma na celu rozbudzanie czytelnictwa wśród dzieci, chętni uczniowie wzięli udział w czytaniu z podziałem na role.
Pani Ewa wyjaśniła dzieciom jak ważną rolę odgrywa serce w naszym organizmie, a jego tempo bicia zależy od naszych emocji, stresu czy też wysiłku.
Duże zainteresowanie wzbudził w dzieciach przyrząd przyniesiony przez Panią Patrycję, a mianowicie stetoskop. Cała klasa miała okazję posłuchać bicia swojego serca.
Na koniec lekcji Pani Bibliotekarka wręczyła wszystkim recepty, które każdy z nas mógł wpisać dla wybranej przez siebie osoby.
Dziękujemy Pani Ewie oraz Pani Patrycji za przeprowadzenie tak ważnej lekcji oraz podzielenie się swoja wiedzą.

Autor: M. Gzyl, A. Zalewska-Pabis, M. Lechowska-Brych