Świętokrzyski Mundial piłki nożnej

W dniu19 września 2023r. reprezentacja naszej szkoły złożona z uczniów klas V - VI wzięła udział w „Świętokrzyskim Mundialu piłki nożnej”, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Sport CK, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.

Zawodnicy z naszej szkoły zakończyli zawody zajmując drugie miejsce w grupie wygrywając dwa mecze: z SP Brzeziny 2: 0 i SP Raczyce 5: 0 oraz w meczu o wyjście z grupy przegrali z KSP Nazaret Kielce 2:1.
Zespół PSP nr 2 w Busku - Zdroju wystąpił w następującym składzie: Kacper Mierzwa, Paweł Paluch, Marcel Borto, Wiktor Anyż, Kacper Bąk, Jan Durnaś, Oliwer Więcek, Oskar Urbańczyk, Alan Szymański, Igor Maj, Mateusz Kosiuba.

Autor: Robert Papaj