Wycieczka klasy Ia do Sobkowa

Klasa Ia z opiekunkami w piękny słoneczny dzień wybrała się do Sobkowa. Sobków to miejscowość z ruinami XVIII wiecznego pałacu i fortyfikacjami pochodzącymi z XVI wieku. Obecni właściciele częściowo zrekonstruowali budynki, prowadzą agroturystykę i ośrodek jeździecki. Turystów Sobków stara się przyciągać przyjazną atmosferą, piękną zielenią, atrakcjami w postaci pokazów ptaków drapieżnych, przejażdżek bryczką.

W wyremontowanych zabudowaniach gospodarczych znajduje się stajnia i skromna powozownia.
Przywitał nas właściciel, ubrany w szlachecki kontusz opowiadał o starodawnych zwyczajach, broni, strojach. Pomagały mu przy tym dzieci, na których prezentował różne nakrycia głowy.
Następnie dzieci miały zorganizowaną przejażdżkę bryczką, druga grupa w tym czasie jeździła na koniku.
Dzieci zaopatrzyły się również w drewniane repliki broni: miecze, łuki, sztylety, topory.
Po zabawie dzieciom dopisywał apetyt przy grillowanych kiełbaskach i herbatce.
Uczniowie obejrzeli też pokaz pięknych ptaków. Obejrzeliśmy olbrzymich rozmiarów kolorową arę, puchacza, płomykówkę, amerykańskiego myszołowa i najinteligentniejszego z ptaków - kruka.
Wszyscy wspaniale się bawili, zmęczeni, opaleni wróciliśmy do szkoły.

Autor: Marzena Gzyl, Magdalena Lechowska-Brych