Imieniny: Agnieszki, Amalii

Dzień Mamy i Taty w klasie IB i w oddziale przedszkolnym PSP nr 2 w Busku-Zdroju

Uczniowie klasy IB i oddziału przedszkolnego z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku - Zdroju w dniu 31 maja świętowali dzień Mamy i Taty.
Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia. Sala gimnastyczna stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały program artystyczny.

Występ rozpoczęli Hania i Bartosz powitaniem Rodziców i Dyrekcji: pana dyrektora Dariusza Kumora i pani dyrektor Małgorzaty Chrzanowskiej.
Następnie klasa IB przedstawiła inscenizację pt. „W parku”. Uczniowie w tym dniu odgrywali rolę swoich mam i tatusiów na spacerze w parku, opiekując się swoimi pociechami. Przedstawienie zawierało dużo elementów humorystycznych z życia codziennego. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentowały uczennice: Marysia Pluta wykonała na flecie poprzecznym melodię „Sto lat” oraz Hania Szczerba zaśpiewała i zagrała na pianinie utwór „Był sobie król”. Na zakończenie klasa 1B przedstawiła układ taneczny „Jerusalema”.
Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę uroczystość przygotowały wiersze i piosenki. Piosenka pt. „Tobie mamo” w wykonaniu uczennicy Mai Bąk była dedykowana wszystkim Mamom w dniu ich święta.
Słowa uznania dla uczniów i nauczycieli skierował pan dyrektor Dariusz Kumor oraz przedstawicielka rodziców pani Paulina Chynek.
Po prezentacji słowno - muzycznej dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie wykonane upominki, a następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Atmosfera tej niezwykłej uroczystości była podniosła i rodzinna.

Autor: Anna Wójcik, Anna Wesołowska