MY MŁODZI FINANSIŚCI – FINAŁ

logo1 czerwca 2023 r. w naszej szkole – Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju zakończyliśmy wspólnie z fundacją ING Dzieciom realizację projektu edukacyjnego pt. „My Młodzi Finansiści”.

Punktem finalnym było zorganizowanie festynu sportowo-matematycznego dla młodszych klas. W działania kolejny raz zaangażowały się wolontariuszki z Fundacji ING Dzieciom.

Na boisku szkolnym wszystkie klasy I-III zostały zaangażowane do wspólnej rywalizacji w sportowych konkurencjach, które wzbogacone były o zadania matematyczne. Tu wielkie brawa dla naszych nauczycieli wychowania fizycznego: Agnieszki Mączyńskiej, Lucyny Kozłowskiej oraz Roberta Papaja, którzy wykazali się kreatywnością w doborze dyscyplin i zadań.

W trakcie festynu odbył się konkurs kręgli matematycznych. Zadaniem każdej klasy było zbicie jak największej liczby drewnianych kręgli oraz zliczenie punktów. Bezkonkurencyjnie wygrała klasa III B.

Największym zainteresowaniem cieszyły się stoliki matematyczne. Uczniowie rozwiązywali zadania i rebusy matematyczne, układali puzzle o tematyce finansowej. Podczas rozwiązywania zadań doskonalili swoje umiejętności matematyczne: dodawali, odejmowali, mnożyli i dzielili. Matematyka zawładnęła ich umysłami.

Był to już ostatni element działań związanych z realizacją naszego projektu edukacyjnego pn. „My Młodzi Finansiści”. Przez ponad pięć miesięcy, podczas różnych spotkań, pogłębiliśmy naszą wiedzę finansową i doskonaliliśmy swoje umiejętności matematyczne. Był to owocny czas. Mamy nadzieję, że pozyskana wiedza i zdobyte umiejętności w przyszłości przełożą się na trafne decyzje finansowe.

Zakupione pomoce dydaktyczne, gry edukacyjne i materiały papiernicze posłużą nam jeszcze długo po zakończeniu projektu.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom z pińczowskiej placówki ING Banku Śląskiego, za pomoc w realizacji projektu.

Autor: Agnieszka Dudek, Agnieszka Kańska, Iwona Jaroń, Danuta Nowak – organizatorzy projektu