Bal karnawałowy dla klas I - IV

Karnawał to zimowy okres balów, maskarad i hucznych zabaw. Rozpoczyna się w dniu święta Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Busku - Zdroju bal karnawałowy dla klas I-IV odbył się w dniu 25 stycznia 2023 roku od godz. 16:00

Najpierw upiększyliśmy naszą salę gimnastyczną światełkami oraz kurtynami. W każdej klasie stoły zostały ustawione tak, aby uczestnicy balu mogli wspólnie skosztować przygotowane przez rodziców przekąski. W holu szkoły ustawiliśmy instalację, na tle, której wykonywaliśmy pamiątkowe zdjęcia klasowe.

Organizatorzy powitali wszystkich zgromadzonych uczestników oraz zachęcili do wspólnej zabawy. W tym dniu o oprawę muzyczną zadbał absolwent naszej szkoły Adrian Kulik. Zaangażowaliśmy również uczniów ze szkolnego Koła Wolontariatu MŁODZI DLA ŚWIATA, którzy pomogli nam przy organizacji wspólnych zabaw.

Bal karnawałowy był doskonałą okazją do radosnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i nauczycieli, po wyczerpującym pierwszym semestrze nauki. Uczestnicy wykazali się wielką kreatywnością i pomysłowością w przygotowaniach strojów na tą okazję. Szkolne korytarze zapełniły się księżniczkami, policjantami, kowbojami i wieloma innymi ciekawymi postaciami. Uczniowie starszych klas również dostosowali swój strój do charakteru imprezy.

Przy dźwiękach muzyki, znanych i lubianych utworach muzycznych uczniowie wspólnie bawili się z nauczycielami i opiekunami. Klasowe zabawy integracyjne dostarczyły wielu pozytywnych emocji i radości rywalizacji. Uczniowie zaprezentowali liczne talenty i umiejętności taneczne, często zdobyte na zajęciach planowo odbywających się w naszej szkole. Zabawa wyczerpała uczestników.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację tego przedsięwzięcia. Jesteśmy radzi, że wiele kulturalno - artystycznych wydarzeń powraca do szkolnego kalendarza. To niezapomniane i bardzo wyczekiwane chwile.

Autor: Organizatorzy