ZABAWY SENSORYCZNE ZE SZTUCZNYM ŚNIEGIEM

W dniu 19.01.2023 roku w ramach innowacji „Sensoplastyka - zabawy stymulujące zmysły” odbyły się warsztaty sensoryczne zatytułowane „ Biały puch, czyli zabawy ze sztucznym śniegiem”

Śnieg został wykonany przez dzieci z dostępnych w każdym domu produktów: mąki ziemniaczanej, płynu do naczyń i pianki kosmetycznej. Lepienie z wykonanej masy bałwanków, różnego rodzaju figurek i kształtów z pomocą foremek do piasku sprawiło dzieciom mnóstwo radości i frajdy. Od tego śniegu nie zmarzły ręce, ale na policzkach dzieci i tak pojawiły się rumieńce. Taka zabawa to dla dziecka wspaniałe doznanie sensoryczne, oraz rozwój zmysłu dotyku i wzroku. Dzięki pracom paluszkowym poćwiczyliśmy umiejętności manualne i usprawniliśmy małą motorykę. Zajęcia były bardzo kreatywne.

Autor: Anna Zalewska-Pabis, Agnieszka Zawalska, Ewelina Zwierzchowska