Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Dzień Babci i Dziadka w PSP nr2 w Busku-Zdroju

Rola dziadków w życiu każdego dziecka jest nie do przecenienia. Zdarza się,  że dzisiejsi dziadkowie - energiczni, aktywni zawodowo, zaangażowani społecznie, różnią się bardzo od ich literackich wizerunków. Ale i tacy dzisiejsi dziadkowie mają słabość do swoich wnuków, skłonność do ich rozpieszczania, potrzebę bliskiego kontaktu z nimi.

Chcąc uczcić ten ważny dzień - Babci i Dziadka - uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawcami przygotowali przedstawienie, które oprócz zaprezentowania ich artystycznych umiejętności, niosło ze sobą pewien ważny przekaz.

W dniu 19 stycznia 2023 roku do Publicznej Szkoły Podstawowej nr2 w Busku-Zdroju zostali zaproszeni babcie i dziadkowie. Rodzice uczniów zadbali o słodki poczęstunek dla przybyłych gości.
Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli tańce nowoczesne oraz tradycyjnego Poloneza. Odgrywali scenki sytuacyjne z udziałem babć i dziadków. Na koniec rozdali własnoręcznie wykonane prezenty.
Występ okazał się nie lada niespodzianką i spotkał się z dużymi owacjami. Dziadkowie byli zachwyceni i bardzo wzruszeni. Dziękujemy za przybycie i udział w tym ważnym dla naszej klasy wydarzeniu.

Poniżej adres, na którym można obejrzeć przedstawienie

Autor: Iwona Jaroń