Bóg się rodzi...

Święta Bożego Narodzenia to czas choinek, kolęd i życzeń. Magiczną atmosferę podsycają migoczące dekoracje i sklepowe wystawy.

W naszej szkole to również pora na Jasełka. W tym roku przygotowali je uczniowie klasy III b. U boku Maryi i Józefa, znaleźli się tradycyjnie pasterze i królowie. Przedstawienie rozpoczął wspólny taniec aniołów i diabłów, który bardzo podobał się publiczności. W dalszej kolejności dzieci, ubrane w piękne stroje, przedstawiły odwieczną walkę dobra ze złem i historię narodzin Jezusa. Pięknie odśpiewały pastorałki. Całości dopełniała scenografia przedstawiająca Betlejem. Gośćmi uroczystości był dyrektor szkoły pan Dariusz Kumor, wicedyrektor pani Małgorzata Chrzanowska, Nauczyciele, Rodzice i bliscy artystów oraz uczniowie. Jasełka zrobiły duże wrażenie na publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa. Sprawiły, że wszyscy poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt.

Autor: Alicja Zdziarska