„Cicha noc” - przedstawienie bożonarodzeniowe w PSP nr 2 w Busku - Zdroju

„Przy wigilijnym stole,
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny
W miłości jest poczęty”

Nie ma w naszym kalendarzu świąt bardziej rodzinnych niż grudniowe święta Bożego Narodzenia. Wigilijny stół, przystrojona choinka, wspólne śpiewanie kolędy - to wszystko łączy ludzi, sprawia, że stajemy się lepsi, radośniejsi. Nie bez znaczenia są też prezenty, które przynosi Mikołaj, niezależnie od miejsca, w którym mieszkamy. Jesteśmy lepsi i bardziej wrażliwi, dlatego powinniśmy w tym wyjątkowym czasie pamiętać o ludziach samotnych i chorych.
W dniu 21 grudnia uczniowie klasy 1b i 0 zaprosili rodziców, Pana dyrektora Dariusza Kumora i Panią wicedyrektor Małgorzatę Chrzanowską na przedstawienie. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały kolędy oraz pastorałki. Można było wysłuchać utworów: „Lulajże Jezuniu”, „Wśród nocnej ciszy”, „Nie płacz Jezu”, „Do stajenki”, „Był pastuszek bosy”, „Przy żłóbku Pana w Betlejem” i „Od serca do ucha”. Podziwialiśmy występy małych aktorów, którzy byli przebrani za: gwiazdora, pasterzy, świętą rodzinę, aniołków i królów.
W przygotowaniu dekoracji z dużym zaangażowaniem włączyli się rodzice uczniów, którzy wykonali: szałas, gwiazdę betlejemską i drobne elementy ozdobne.
Po przedstawieniu uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie zrobione upominki.
Pan dyrektor Dariusz Kumor podziękował przybyłym gościom, uczniom i wychowawcom za przygotowaną część artystyczną oraz złożył życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
Na zakończenie dzieci udały się do swoich klas na Wigilię.

Autor: Anna Wesołowska, Anna Wójcik