Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Święta pachną piernikami

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas, kiedy ubieramy choinkę, wysyłamy kartki z życzeniami do bliskich i małymi krokami zaczynamy przygotowywać świąteczne potrawy.

Przedświąteczny czas, każdemu kojarzy się także z pieczeniem i dekorowaniem pierniczków oraz wspólnym kolędowaniem. Również u nas nie mogło tego zabraknąć. W ramach innowacji pedagogicznej „Sensozabawy stymulujące zmysły” w środę 21 grudnia zaprosiłyśmy dzieci do wspólnego dekorowania pierników. Aromat przypraw korzennych unosił się w całej sali, a świąteczną atmosferę dopełniały kolędy. Na stole pojawiły się kolorowe lukry oraz słodkie posypki. Wypieki w kształcie bałwanka, dzwoneczka, aniołka oraz choinki zachęciły dzieci do pracy. Każdy ozdobiony pierniczek wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny.

Pracę naszych podopiecznych obserwowała Pani Dyrektor, która zawsze z chęcią odwiedza nas podczas warsztatów.

Kiedy uczniowie skończyli dekorowanie, przyszedł czas na słodką ucztę oraz wspólne odśpiewanie kolęd. Resztę ciasteczek, zapakowane w świąteczne torebeczki, dzieci zabrały do domu, aby przystroić nimi swoje choinki.

Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za mile spędzony czas. Życzymy spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Autor: Agnieszka Zawalska, Ewelina Zwierzchowska, Anna Zalewska-Pabis