Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Konkurs „Ubieramy razem choinkę”

W piątek 16 grudnia 2022 r. odbyła się kolejna, już VIII edycja konkursu „Ubierzmy razem choinkę” organizowanego przez Urząd Miasta i Gminy skierowanego do szkół i przedszkoli.

Kultywowanie tradycji Bożonarodzeniowych to główne założenie tej inicjatywy. Do konkursu zgłosiło się 11 placówek. Surowce użyte do wykonania ozdób, oryginalność, pomysłowość, estetyka, precyzja, walory estetyczne - to kryteria jakimi kierowało się Jury oceniając efekt końcowy.
Wszystkie wystrojone choinki wyglądały pięknie, nasza wyróżniała się kolorystyką, w tym roku postawiliśmy na pastelowy róż, biel i srebro, a zabawki były wykonane w duchu recyklingu, z włóczki czy ze zużytych żarówek oraz z naturalnych produktów. Uczniowie z klasy VIIIc pomagali stroić choinkę, śpiewali kolędy, a towarzyszył im pięknie padający śnieg. I chociaż było bardzo zimno, przyjemnie było dekorować świąteczne drzewka.

Zapraszamy do obejrzenia choinek.

Autor: Anna Adamczyk, Ewa Gunia, Marzena Gzyl, Halina Mazur, Marcelina Płonka, Alicja Zdziarska