Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Koncert kolęd w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju

„Jest cicho. Choinka płonie, na szczycie cherubin fruwa.
Na oknach pelargonie, blask świeczek złotem zasnuwa,
A z kąta z ust płynie kolęda...”
K.I. Gałczyński

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, te najpiękniejsze w roku, pełne magii, ciepła i miłości. Jedną z najstarszych tradycji tego wyjątkowego czasu, jest wspólne kolędowanie.

W zimowy poranek, 16 grudnia 2022 r., Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Busku-Zdroju zaszczycili swoją obecnością uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju wraz z prowadzącym Pawłem Koreptą. Wśród nich, nasi koledzy i koleżanki, uczniowie naszej szkoły. Na pewno ten dzień pozostanie długo w pamięci naszej szkolnej społeczności. Już od samego rana wyczuwało się, że ten dzień będzie różnił się od innych…

Artystów oraz całą społeczność szkolną przywitali pan dyrektor Dariusz Kumor oraz pani Dyrektor Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego – Anna Sikora, którzy podkreślili jak dla nas wszystkich ważne są Święta Bożego Narodzenia. Udekorowana sala gimnastyczna, stroiki, świece przeniosły nas w magiczny, nastrojowy i niezapomniany – dzień z koncertem bożonarodzeniowym.

Młodzi artyści pod opieką pana Pawła Korepty zabrali wszystkich widzów w niezwykły klimat świąt Bożego Narodzenia. Publiczność podziwiała występy indywidualne i grupowe, poznając przy tym instrumenty muzyczne, których dźwięki dostarczały widzom niezwykłych przeżyć. Nie zabrakło występów instrumentalnych na flecie, dzwonkach chromatycznych, saksofonie czy skrzypcach. Widzowie z dużym zaangażowaniem włączali się w śpiew znanych, tradycyjnych kolęd i pastorałek bożonarodzeniowych. Młodzi artyści występujący na scenie, bez najmniejszej tremy przedstawili swój repertuar, czym zasłużyli sobie na gorące brawa i szczere słowa uznania.

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju serdecznie dziękuje za cudowny koncert, jaki został zorganizowany we współpracy ze Szkołą Muzyczną I st. z Buska-Zdroju. Było nam bardzo miło, że pani Dyrektor Anna Sikora, pan Paweł Korepta, uzdolnieni uczniowie Szkoły Muzycznej I st. im. Krzysztofa Pendereckiego przyjęli nasze zaproszenie. Fakt obcowania z muzyką poprawia nastrój, samopoczucie oraz rozwija nasz słuch i wrażliwość.

Życzymy Wszystkim ciepłych, rodzinnych, pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia.

Autor: Iwona Jaroń, Agnieszka Dudek