Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Podium dla naszych szachistów

W dniach 10-11 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół w Kostomłotach Drugich odbył się Finał Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Turnieju Szachowym. Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Partyka z kl. VI b, Jan Durnaś z kl. V a, Wiktor Anyż z kl. V a.

W Turnieju obowiązywał system szwajcarski, w którym następuje kojarzenie komputerowe zawodników. Każdy zawodnik rozegrał 7 rund. Za stronę sportową rozgrywek i ich sprawny przebieg odpowiadał Świętokrzyski Związek Szachowy.

Uczniowie mieli szansę zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z województwa świętokrzyskiego. Miło nam poinformować, że w kategorii chłopców rocznik 2011 III miejsce zajął Wojciech Partyka.

W klasyfikacji zespołowej Nasza Szkoła zdobyła II miejsce w województwie!!!

Dla całej drużyny szachy są pasją bez granic i jak mówią uczą odwagi i odpowiedzialności za własne decyzje. I choć celem gry jest walka o zwycięstwo, szachy uczą ich pokory, gdyż wiedzą, że nie wszystkie decyzje są słuszne. Dzięki temu obiektywizmowi wzrasta szacunek do przeciwnika i samego siebie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałej gry i życzymy dalszych sukcesów!!! Mam nadzieję, że sztuka koncentracji, logicznego myślenia jak również analiza popełnionych błędów pomoże w dalszym samorozwoju i samodoskonaleniu.

Na Turnieju spotkaliśmy absolwentów naszej szkoły: Wiktora Partykę, Mieszka Malinowskiego i Szymona Kaczora, którzy teraz godnie reprezentowali Liceum Ogólnokształcące w Busku-Zdroju. Ci wspaniali chłopcy powołali do życia drużynę szachową i dalej promują królewska grę wśród licealistów.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców zawodników: pani Partyki, pani Anyż, pana Durnasia, którzy mimo niesprzyjającej aury przetransportowali dzieci na miejsce turnieju, kibicowali i wspierali. Rodzice Ci zapewne dostrzegają, że szachy są nie tylko wyrafinowaną rozrywką intelektualną, ale także ogromną inwestycją w umysły dzieci.

Autor: Wioletta Kumor