Wycieczka na spektakl teatralny pt. „Pożarcie Królewny Bluetki”

Dnia 5 grudnia 2022 r. klasy 0 i Ib wybrały się na spektakl teatralny pt. „Pożarcie Królewny Bluetki” do teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

W niewielkim królestwie zamieszkał olbrzymi smok, który żywił się wyłącznie królewnami. Miał pożreć Bluetkę - córkę monarchy stojącego na czele państwa. Wierny paź królewny - Adaś rozpaczliwie szukał dla niej wybawcy. Nie mógł on liczyć na dobrą wróżkę, bo ta właśnie utraciła pamięć i nie potrafiła sobie przypomnieć żadnego zaklęcia przeciw smokom. Wśród śmiałków, którzy chcieli uratować królewnę przed pożarciem znaleźli się:  Billy Sprężyna i Siwobrody (postacie te były przedstawione z dużym humorem). Grający aktorzy zaprosili do wspólnego śpiewania dzieci z widowni. W spektaklu wzięli udział uczniowie z naszej szkoły Marysia i Tomasz z Ib, którzy chcieli pomóc uratować królewnę.
Ostatecznie okazało się,  że smok jest wegetarianinem i nie zjadł Bluetki.
Dzieciom bardzo podobał się spektakl, wróciły do szkoły w doskonałych humorach i z pewnością raz jeszcze wybierzemy się do teatru w Tarnowie.

Autor: A. Wójcik, A. Wesołowska