„Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb.

Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się,  aby dowiedzieć się,  jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej w wigilię św. Katarzyny.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie przypomnieniem o tradycji i obrzędach ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W naszej szkole w dniu 22.11.2022 r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa taneczna integrująca społeczność uczniowską, wróżby oraz poczęstunek w klasach. Uczniowie klas IIa, IIb, IIc wspólnie ze swoimi wychowawcami bawili się od samego rana. Na szkolnych korytarzach tego dnia można było spotkać różnorodne, kolorowe postacie.
Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Na uczniów czekało, prócz zabaw przy muzyce i tańców w sali gimnastycznej, wiele atrakcji, wróżb, które sprawiały wszystkim uczestnikom ogromną radość. Uczniowie i nauczyciele mogli dowiedzieć się,  jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości. W każdej klasie odbył się także poczęstunek dla uczestników zabawy andrzejkowej.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny rok wróżb.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu balu andrzejkowego.

Autor: Wychowawcy klas drugich