Spotkanie klasy Ia z królową Kingą w kopalni soli w Bochni.

Klasa Ia wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do kopalni soli w Bochni. Kopalnia działa nieprzerwanie od 1248 roku i jest pełna atrakcji nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. To miejsce wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Wyjątkowe i bajkowe.

W dół zjechaliśmy prawdziwą górniczą windą, co wywołało okrzyki zachwytu wśród dzieci. Kolejką podziemną „Kubuś” przejechaliśmy korytarzami kopalnianymi, oglądaliśmy multimedialne wystawy, bawiliśmy się na podziemnym placu zabaw, a chłopcy grali w piłkę nożną na najgłębiej położonym boisku. A nawet spotkaliśmy królową Kingę, z którą zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzieci z zapałem lizały solne ściany, podziwiały solne kalafiory. Na koniec były też ulubione przez dzieci zakupy w sklepie z pamiątkami.
Po odwiedzinach w kopali czekała nas jeszcze jedna atrakcja, wizyta w motylarni. To było niesamowite przeżycie słuchać pana entomologa, jego opowieści o owadach, a przede wszystkim o pięknych motylach, ich zwyczajach i życiu.
To był bardzo udany dzień, uczniowie dowiedzieli się wielu fascynujących rzeczy i pełni wrażeń wrócili cali i zdrowi do domu.

Autor: Marzena Gzyl, Magdalena Lechowska-Brych