„Z papierem wśród zwierząt” – wyniki Szkolnego Konkursu Origami

Z okazji Światowych Dni Origami, które obchodzone były w tym roku od 24 października do 11 listopada, Samorząd Szkolny zaprosił uczniów klas 0-VIII do udziału w Szkolnym Konkursie Origami. Konkurs odbywał się pod hasłem „Z papierem wśród zwierząt”.

Uczestnicy konkursu wykonywali w technice orgiami prace przestrzenne, które przedstawiały wybrane zwierzę (domowe lub dzikie) w jego naturalnym środowisku.

Na konkurs wpłynęło 25 prac.

W dniu 18 listopada 2022 r. komisja konkursowa oceniła prace oraz wyeksponowała je na szkolnym holu, aby cała społeczność uczniowska mogła podziwiać inwencję uczniów, ich wyobraźnię przestrzenną i możliwości wykorzystania papieru w technice orgiami.

Wszystkie prace były bardzo atrakcyjne; świetnie skomponowane, estetyczne, przemyślane pod względem kolorystycznym, z wykorzystaniem różnych dodatków ozdabiających obraz, co świadczy o doskonałej sprawności manualnej uczestników konkursu i umiejętności obserwacji otaczającego świata zwierząt.

Komisja konkursowa z udziałem opiekunek Samorządu Szkolnego i przedstawicieli uczniów wyróżniła 15 prac. Jury konkursu oceniało pomysłowość, samodzielność, zgodność tematu, jak również estetykę wykonania pracy.

I miejsce: Nikola Koszela – kl. VI b.

II miejsce: Jiagi Liu – kl. VIII c, Nikola Ciślak – kl. VII a, Zofia Łukasik – kl. I b.

III miejsce: Natalia Żarek – kl. VIII c, Adrian Kiszka – kl. I a, Natalia Cieplińska – kl. II b, Wiktor Ciepliński – kl. III b, Antonina Sołtysiak – kl. II c, Dawid Pabis – kl. II b.

Wyróżnienia: Hanna Kozłowska – kl. II b, Antonina Kozłowska – kl. IV a, Maria Gawrońska – kl. III c.

Pozostali uczestnicy: Natalia Karczewska – kl. I b, Anna Drab – kl. II b, Aniela Biernacka – kl. II c, Natalia Maj – kl. I b, Karina Bułaj – kl. II b, Jan Brzozowski – kl. III c, Aleksandra Czarnecka – kl. IV a, Nikola Drąg – kl. IV b, Aleksandra Podgórska – kl. V c, Izabela Łata – kl. VI a, Antonina Skarubowicz – kl. VII a, Natalia Żarek – kl. VIII c.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali drobne nagrody od Samorządu Szkolnego i zaproszono ich do wspólnego zdjęcia z swoimi pracami.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz trud włożony w przygotowanie prac do konkursu. Gratulujemy fantastycznych pomysłów i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy uczniów naszej szkoły do aktywnego udziału w inicjatywach podejmowanych przez Samorząd Szkolny.

Autor: Samorząd Szkolny