Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania...

...obchodzony jest 29 września. Został ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska.

Nadrzędnym celem tej akcji jest promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia. Dzięki temu dorosły buduje silną więź z dzieckiem. To też ciekawa forma spędzania czasu wolnego.

Dlatego też uczniowie klas I wraz z wychowawcami pomaszerowali do biblioteki szkolnej na wspólne czytanie. Była to też okazja do zapoznania się z biblioteką i zasadami w niej panującymi.

Zachęcam wszystkich rodziców, aby codziennie 10-15 minut przeznaczyli na głośne, wspólne czytanie.

Zapraszam wszystkich czytelników do częstego odwiedzania naszej biblioteki szkolnej.

Autor: Ewelina Ciślak