Warsztaty klasy III a

14 września 2022 roku uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawcami uczestniczyli w warsztatach „dailing thinking” prowadzonych przez edukatorów z Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie.

Zajęcia odbyły się według harmonogramu:

1. ROZPOCZĘCIE.

Warsztaty rozpoczęły się od przywitania i podpisania identyfikatorów, dzięki którym Panie mogły w łatwy sposób komunikować się z uczestnikami. Pani Ewa przedstawiła zasady i regulamin, który obowiązywał na warsztatach.

1. POZNAJMY SIĘ BLIŻEJ

Na samym początku prowadząca rozłożyła karty DIXIT. Każdy uczeń miał za zadanie wybrać obrazek, który według niego najlepiej opisuje jego osobowość. Uczniowie bardzo chętnie wypowiadali się na temat własnych upodobań i preferencji.

1. PREZENTACJA PROGRAMU

Dzieci z wielką uwagą wysłuchały prezentacji na temat odznaki „Projektant Wnętrz”. Następnie na tablicy multimedialnej zostały przedstawione odznaki, jakie można zdobyć. Uczniom została przybliżona postać Zuzanny. Zadaniem uczniów było wysłuchanie charakterystyki bohaterki z dokładnym opisem cech osobowości.

1. PRZYSTĘPUJEMY DO DZIAŁANIA

Uczniowie zostali podzieleni na cztery zespoły. W każdej grupie wybrano liderów. Każda grupa otrzymała białą planszę, kolorowe karteczki, markery, długopisy. Zadaniem każdej grupy było narysowanie i stworzenie plakatu, na którym zostaną przedstawione cechy charakteru, wygląd, zainteresowania i predyspozycje Zuzanny. Uczniowie musieli wykazać się spostrzegawczością, twórczością, ale także pisaniem z pamięci. Po wykonaniu wszystkich prac, uczestnicy warsztatów prezentowali swoje plakaty.

1. CZAS NA PRZERWĘ

Nadszedł czas na odpoczynek, rozmowy i dyskusje przy wspólnym stole zastawionym pysznymi przekąskami i napojami.

1. PRZYSTĘPUJEMY DO DZIAŁANIA

Po krótkiej przerwie, uczniowie ze zdwojoną siłą i chęcią do pracy tworzyli prace techniczno-plastyczne. Zastosowano nowy podział na grupy. Pierwsza grupa miała za zadanie wykonać gazetkę szkolną, druga dekorację na choinkę, trzecia strój na karnawał, natomiast czwarta przedstawienie. Uczniowie ochoczo zabrali się do pracy. Korzystając z materiałów różnego przeznaczenia wykonali fantastyczne, kreatywne i twórcze prace.

1. CZAS NA OBIAD

Po omówieniu prac przyszedł czas na obiad, który smakował wszystkim uczniom.

1. PODSUMOWANIE SZKOLENIA I WRĘCZENIE DYPLOMÓW

Po zakończeniu posiłku edukatorki zaprosiły uczniów na środek. Każdy otrzymał teczkę, dyplom oraz wielkie brawa od wszystkich uczestników. Na koniec zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie gromkimi brawami podziękowali paniom za ciekawe warsztaty.

Autor: wych. Iwona Jaroń