Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Egzamin na kartę rowerową w naszej szkole

21 czerwca grupa 95. uczniów zgromadziła się na boisku szkolnym, aby potwierdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze, w celu uzyskania karty rowerowej.

Uczniowie na lekcjach techniki zdobyli wiadomości teoretyczne z zasad przepisów ruchu drogowego, obsługi technicznej roweru, pomocy przedlekarskiej pod opieką swoich nauczycieli techniki: pani Alicji Zdziarskiej i pani Renaty Seremak.

O godzinie 900 rozpoczął się egzamin praktyczny z uwzględnieniem przepisów ruchu drogowego na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Pod czujnym okiem pana policjanta z komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju i pani Agnieszki Mączyńskiej zdający mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w praktyce. Wszyscy pomyślnie przeszli egzamin praktyczny i uzyskali prawo samodzielnego poruszania się po drodze na rowerze. Radość była ogromna.

Gratulujemy i życzymy wszystkim szerokiej drogi!

Autor: Agnieszka Mączyńska, Alicja Zdziarska, Renata Seremak