Projekt plastyczny „Solidarni z Ukrainą” w PSP nr 2 w Busku-Zdroju

Kolory odgrywają ważną rolę w naszym życiu. Przypisuje im się także znaczenie symboliczne.

Flaga Polski jest biało-czerwona. Czerwień symbolizuje miłość. Biel oznacza czyste serce.

Barwy flagi Ukrainy to niebieski i żółty. Niebieski nawiązuje do barwy nieba, jest symbolem pokoju. Żółty to kolor zboża, symbolizuje bogactwo ziemi.

Uczniowie klasy III b i III c PSP nr 2 w Busku-Zdroju  wykonali plakaty pt. “Solidarni z Ukrainą”, na których dominują barwy narodowe Ukrainy – kolor niebieski i żółty.

Swoją obecnością na prezentacji plakatów, która odbyła się 31 marca, zaszczycili nas pan dyrektor Dariusz Kumor i pani wicedyrektor Małgorzata Chrzanowska. W nawiązaniu do hasła “Solidarni z Ukrainą” pan dyrektor odniósł się do dramatycznej sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów, zwrócił uwagę na wspieranie dzieci z Ukrainy, uczących się w naszej szkole. Pochwalił wszystkich uczniów za kreatywne i pomysłowe wykonanie plakatów.

Dzieci wręczyły symboliczne żółte tulipany dyrekcji szkoły.

Projekt ten miał na celu okazanie wsparcia i zrozumienia dla narodu ukraińskiego w obliczu wojny. W naszej szkole uczą się dzieci z Ukrainy, które liczą na naszą pomoc i solidarność. Chcemy, by czuły się u nas bezpiecznie i wiedziały, że wspieramy ich każdego dnia.

Plakaty, które zawisły na szkolnym korytarzu stanowią symbol solidarności Polski z Ukrainą. Prace te wykonywały także dzieci, które były zmuszone opuścić swoją ojczyznę: Matvii i Dmitro.

Niech plakaty przypominają nam, jak ważny jest pokój, wolność, przyjaźń i solidarność.

Autor: Anna Wesołowska, Anna Wójcik, Monika Kopeć, Renata Seremak