Imieniny: Bazylego, Bernardyna

„Wiosna, ach to ty…” – nietypowe obchody Pierwszego Dnia Wiosny przez pierwszoklasistów

Wiosna to czas, kiedy
wszystko budzi się do życia,
świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

W piękny, słoneczny poniedziałek 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie klas Ia, Ib ,Ic powitali wiosnę w nietypowy sposób. Wychowawcy klas zorganizowali dla swoich podopiecznych „Szkolne Kino”. Dzieci miały możliwość obejrzenia w swoich klasach ulubionych filmów animowanych. Tak właśnie rozpoczęły świętowanie najbardziej wyczekiwanego dnia w roku. To był tylko wstęp do tego, co czekało pierwszoklasistów.

Każdy z nas wie, że wiosna to kolorowa pora roku, pora w której w naszych jadłospisach pojawia się mnóstwo warzyw i owoców. Dlatego też pierwszoklasiści postanowili powitać wiosnę warsztatami kulinarnymi pod nazwą „Zdrowe śniadanie każdemu z nas moc daje”. Dzieci przygotowały swoje ulubione, a zarazem twórcze kanapki. Doskonale wszyscy wcielili się w rolę kucharzy. Warsztaty te to fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki wcielaniu się w rolę kucharzy mali artyści w prosty i przyjemny sposób kreowali własne pomysły kulinarne. Dzieci wykazały się dużą sprawnością manualną i twórczą pracą. Smakowite, wiosenne kanapki skonsumowano z przyjemnością. Na zakończenie dnia uczniowie kolorowym korowodem wyruszyli na ulice miasta aby pożegnać zimę i powitać tak długo wyczekiwaną wiosnę. W tym dniu każdy miał uśmiech na twarzy, wszyscy tańczyli, śpiewali i wołali „WITAJ WIOSNO NASZA KOCHANA I WYCZEKIWANA. WITAJĄ CIĘ NAJFAJNIEJSZE PIERWSZAKI KTÓRE CHODZĄ DO SZKOŁY NUMER 2 I GŁOŚNO WOŁAJĄ HUUUURA!!!”.

Autor: Agnieszka Dudek, Dorota Mrożek, Czesława Parada