Warsztaty chemiczne pt. „Chemia na wesoło” w PSP nr 2 w Busku-Zdroju

Wiosna to niezwykła pora roku, gdzie wszystko budzi się do życia. Rośliny puszczają pierwsze pąki, ptaki przylatują z ciepłych krajów, ludzie wychodzą na spacery do parku i lasu w poszukiwaniu zwiastunów wiosny. Dzieci aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu organizując różne zabawy.

Na ostatnich zajęciach klasy III b i III c poznawały losy małego Juliana Tuwima, który posiadał wiele zainteresowań, pasji i różnorodnych hobby, zwanych bzikami. Mały Julek najchętniej robił doświadczenia w swoim laboratorium. Jego siostra Irenka uważała, że jej brat jest czarodziejem. Maria Skłodowska-Curie już jako dziewczynka, zawsze chciała wiedzieć, dlaczego rzeczy są takie, a nie inne. Każdego dnia odkrywała wielki świat.

Te dwie postacie, o których uczniowie rozmawiali na lekcjach, stały się inspiracją do zaproszenia do PSP nr 2 w Busku-Zdroju gościa - pani Pauliny Gut, która uczy chemii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju. Pani Paulina 28 marca 2022 r. przeprowadziła warsztaty chemiczne w naszej szkole pt. „Chemia na wesoło”. Dzieci z klasy III b, III c i oddziału przedszkolnego wspólnie z panią Pauliną wykonywały przeróżne doświadczenia, eksperymentowały i odpowiadały na zagadki chemiczne, otrzymując w nagrodę drobne upominki.

Mamy nadzieję, że warsztaty przyczynią się do rozwijania pasji i zainteresowań dzieci.

Autor: Anna Wójcik, Anna Wesołowska, Monika Kopeć, Renata Seremak