Nikt nigdy nie stał się biedniejszy pomagając innym”
Anna Frank

Trudna sytuacja naszych sąsiadów z Ukrainy obudziła w nas wielką chęć pomagania. W ramach solidarności, zorganizowana w naszej szkole akcja pomocy dla uchodźców cieszy się wielkim zainteresowaniem. Dzięki całej społeczności szkolnej zebraną pomoc rzeczową, Pan Dyrektor Dariusz Kumor i Pani Wicedyrektor Małgorzata Chrzanowska przekazali Pani Aldonie Kawalec – koordynatorowi PCK w Busku-Zdroju.

Wśród zebranych rzeczy były:

• żywność długoterminowa,

• żywność dla dzieci,

• słodycze,

• środki czystości,

• chemia gospodarcza,

• chusteczki nawilżane,

• leki,

• koce,

• pościel,

• ręczniki,

które trafiły do ofiar wojny w Ukrainie przebywających na naszym terenie.

Oprócz tego, bardzo duża część pomocy została przekazana do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Winiarach na ręce Pana Dyrektora Piotra Zeliasia, w której przebywają również uchodźcy z Ukrainy. Cały czas również monitorujemy sytuację w naszej szkole, starając się wyjść naprzeciw potrzebom naszych uczniów.

Wszystkim, którzy w tym trudnym czasie
solidaryzują się z uchodźcami, w ich imieniu

Serdecznie Dziękujemy

Akcja nadal trwa, jeśli ktoś chce wesprzeć rodziny ukraińskie, prosimy o przynoszenie niezbędnych rzeczy do biblioteki szkolnej. My przekażemy je docelowo do rodzin, które przebywają na naszym terenie.

Autor: Koordynatorki wolontariatu